KURS JĘZYK POLSKI

Chcesz zapisać się na kurs języka polskiego?
KLIKNIJ PONIŻEJ!

Kliknij, aby zobaczyć więcej informacji

# Kurs: Tryb: Termin: Miejsca: Cena: Rezerwacja:

PROGRAM KURSU

Kurs koncentruje się na rozwijaniu praktycznych umiejętności czytania i pisania w języku polskim.

Pisanie
Czytanie

Podczas kursu uczestnicy będą czytać interesujące ich teksty. Tematyka tekstów będzie zróżnicowana. Uczestnicy poznają różne typy wypowiedzi pisemnych, z którymi można spotkać się w codziennym życiu (teksty informacyjne, popularnonaukowe, publicystyczne, literackie, użytkowe itd.).

Co ważne podczas, kursu uczestnicy dowiedzą się:

 • Jak poradzić sobie z tekstem, z którego nie wszystko się rozumie?
 • Jak wyszukiwać w tekście ważne informacje?
 • Jak oceniać wiarygodność znalezionych informacji?
 • Jak wykorzystywać poznane teksty?
Czytanie
Pisanie

Początkowy etap kursu zakłada tworzenie tekstów komunikatywnych, czyli takich, które są zrozumiałe dla innych (nawet, jeśli są w nich błędy językowe).

Następnie uczestnicy będą ćwiczyć poprawne pisanie, tak aby błędów językowych było jak najmniej.

Trzeci element kursu to wiedza o języku.
Uczestnicy poznają kilka ciekawych informacji o języku polskim (o tzw. „gramatyce”). Jednak zawsze omawiana wiedza będzie służyła do praktycznego zastosowania w pisaniu i rozumieniu tekstu.

ORGANIZACJA KURSU

Pisanie
Kto może zapisać się na kurs?

Kurs dedykowany jest dorosłym głuchym, którzy chcą nauczyć się, jak samodzielnie rozwijać swoje kompetencje w polszczyźnie pisanej (tj. w czytaniu i pisaniu). Kurs nie oferuje wsparcia w rozwijaniu kompetencji w mowie (mówienie i słuchanie).

Zapraszamy osoby, które są zmotywowane do nauki i będą w stanie w swoim rozkładzie dnia znaleźć czas na samodzielne czytanie i/lub pisanie.

Czytanie
Jak będzie wyglądał kurs?

Zajęcia będą prowadzone zdalnie w języku polskim na piśmie (np. na czacie). Kurs będzie realizowany z wykorzystaniem popularnych komunikatorów. W związku z tym, należy przygotować laptop / komputer z dostępem do internetu.

Zajęcia będą odbywały się w j. polskim, ale jeśli okaże się to potrzebne, w każdej chwili będzie można przejść „na kamerkę” i porozmawiać w PJM.

Między zajęciami zawsze trzeba będzie coś samodzielnie przeczytać, a czasem napisać.

Kalendarz
Jak długo potrwa kurs?
 • Cały kurs będzie trwał około pół roku i obejmował 48 lekcji. Ze względu na przerwę wakacyjną zostanie podzielony na dwie części:
  • kurs A - kwartał wiosenno-letni 12 spotkań (24 lekcje w grupie)
  • kurs B- kwartał jesienno-zimowy 12 spotkań (24 lekcje w grupie)
 • Zajęcia z nauczycielem będą co tydzień w wybranym wspólnie terminie w tygodniu roboczym (tzn. w wybranym dniu od poniedziałku do piątku, raczej po południu lub wieczorem, żeby w kursie mogły brać udział osoby pracujące lub uczące się). Każde takie zajęcia potrwają 1,5 godziny (z krótką przerwą w środku na odpoczynek od monitora).
 • Dzięki dłuższym lekcjom i małym grupom, każdy uczestnik kursu będzie ćwiczyć zdobytą wiedzę w praktyce, a ja będę miał czas, aby każdemu poświęcić wystarczająco dużo uwagi.
Rezerwacja
Jak zapisać się na kurs?

Kliknij w przycisk „zapisz się”, wypełnij formularz zgłoszeniowy i dokonaj płatności. W odpowiedzi na Twoje zgłoszenie otrzymasz od nas potwierdzenie zapisu. Po utworzeniu grupy poinformujemy Cię o pierwszym spotkaniu.